BASKETBALOVÁ AKADEMIE
"Sny se mají žít, ne snít."
BA GRIZZLIES PLZEŇ z.s.
fb instagram yt
Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Rozhovor - Jan Kozina, hráč MMCITÉ BRNO

Rozhovor - Jan Kozina, hráč MMCITÉ BRNOLetní kemp trenéra Václava Forsta VF Trainings absolvoval také hráč MMCITÉ BRNO Jan Kozina. Honza je domažlický rodák, který pod naším trenérem Václavem Forstem hrával v juniorských kategoriích. Svoji tréninkovou pílí, herní inteligencí se dostal mezi elitní rozehrávače České republiky.  Dovolila jsem si položit Honzovi několik otázek, na které nám odpověděl takto: 

1) Na úvod bych se chtěla zeptat, jak hodnotíš své působení v Brně, jak se Ti Brno líbí, co studium a jak basketbal.

V Brně začínám svoji 5. sezónu, po několika letech, kdy se střídali trenéři i lidi ve vedení, se klub  stabilizoval. Ačkoli poslední sezóna nedopadla výsledkově podle očekávání, máme na čem stavět do té nadcházející a já věřím, že přijde úspěch v národní lize a navážeme na naše dobré výsledky v evropských pohárech. Díky tomu, že zde mohu spojit basketbal se studiem vysoké školy, je pro mě Brno ideální destinací.

2) Začátkem července jsi absolvoval individuální tréninky mimo jiné i s našimi mladými hráči BA Grizzlies na kempu trenéra Forsta. Pro naše děti byla obrovská škola a radost si s Tebou zatrénovat  Jak se trénovalo Tobě osobně?

Nakonec jsem s Vencou absolvoval tréninky v průběhu celého července a byla to obrovská škola i pro mě, zároveň také výborná příprava před tím, než začnou tréninky s týmem. Kluci z Grizzlies mají super přístup k tréninku a mají štěstí, že jejich trenérem je právě Venca.

3) Náš trenér Vašek Forst měl radost z Tvé přítomnosti a dle jeho slov si ho ničím až tak nepřekvapil. Často o Tvé houževnatosti hovoří s našimi hráči a dává Tě jim za vzor. Ovšem se také netají tím, že jsi byl hráčem, kterému nic nedal zadarmo, i přestože celá Vaše rodina patří mezi nejbližší přátele rodiny Forstů. Je tomu tak? 

Pod Vencou jsem hrál 2 roky v dorostu a moc rád na toto období vzpomínám. Je pravda, že žádný trenér na mě nebyl tak tvrdý jako on, ale právě to mi dalo do další kariéry strašně moc. Venca trénoval i mého bráchu a otec mu dělal asistenta, a tak se naše rodiny velmi dobře znají, a když je v létě mezi sezónami alespoň chvilka času, vždycky ho rádi navštívíme. 

4) Jaké další plány máš do další sezóny?

Plány jsou jasné, vybudovat si co nejdůležitější roli v týmu a dále úspěšně zvládnout 1. ročník magisterského studia.

5) Všichni bychom přivítali, kdybys byl ochotný přijet si zatrénovat na trénink BA Grizzlies Plzeň s našimi vítězi Světových her a podělit se s nimi o nějaké ty zkušenosti. Co Ty na to?

Bavili jsme se o tom, ale bohužel v létě už to kvůli začátku týmové přípravy nestihneme. Jsem rád, že jsem mohl několik kluků z Grizzlies vidět  alespoň na individuálních trénincích. Vaši akademii moc rád navštívím hned, jak to půjde.

Závěrem bych chtěl celé akademii a hlavně Vencovi poděkovat za tréninky, kterých jsem se mohl v rámci letní přípravy zúčastnit. Přeji Vám mnoho dalších úspěchů do další sezóny. 

 

Honzo, moc Ti děkujeme za rozhovor a taktéž Ti přejeme do další sezóny, ať jsi především zdravý a daří se Ti ve sportu i v osobním životě.

Děkuji.

Irena Forstová