BASKETBALOVÁ AKADEMIE
"Sny se mají žít, ne snít."
BA GRIZZLIES PLZEŇ z.s.
fb instagram yt
Drobečková navigace

Úvod > Novinky > STŘEDOEVROPSKÁ LIGA U14 2019, TURNAJ WROCLAW

STŘEDOEVROPSKÁ LIGA U14 2019, TURNAJ WROCLAWDatum konání:
15.11.2019
Datum ukončení:
17.11.2019

Dalšího mimořádného úspěchu dosáhli naši hráči na turnaji CEYBL v polské Wroclawi. Oficiálně sice nejsme v letošní sezóně vedeni v této soutěži, ale náš tým si svými dosavadními výsledky (v lize U14 - 9 vítězství, žádná prohra a v zahraničí si také vedeme nadstandardně) vysloužil pozvání na tento velice kvalitní turnaj. Hrálo se v nádherném sportovním areálu, kde si kluci kromě basketbalu užili luxusní ubytování, stravu a v neposlední řadě basketbalovou halu. Organizující WKK Wroclaw odvedla špičkovou práci a všem týmům připravila luxusní podmínky nejen pro hru samotnou, ale vytvořila pro všechny zároveň i neskutečné zázemí - DĚKUJEME.

Samotný turnaj pro nás začal úvodní porážkou s rakouským soupeřem BBLZ - Reach The Top 82- 89, přičemž jsme v poločase vedli o 10 bodů. Rakušané ovšem v druhé půli podali vynikající výkon, zápas otočili a zaslouženě vyhráli.

Ve druhém utkání jsme byli jasně lepší než náš soupeř Mitteldeutsche Basketball Academy a zvítězili jsme 65 - 29.

V sobotu po snídani vyjeli hráči s realizačním týmem na prohlídku do centra Wroclawi, měli krásné počasí a náramně si tento výlet užili. Odpoledne na nás čekal domácí celek WKK Wroclaw, který porazil předchozí den BBLZ (našeho přemožitele) a my si tak nemohli dovolit další zakolísání a pouze vítězství nás mohlo posunout k případnému úspěchu v tomto turnaji. Povedlo se - v nádherném zápase jsme podali jeden z nejlepších výkonů sezóny a připsali si výhru 85 - 66.

Poslední den nás čekal boj s dalším rakouským týmem, tentokrát z Vídně. Kluci si uvědomovali důležitost tohoto zápasu, nic nepodcenili a dokráčeli si pro vítězství 88 - 64, čímž si zajistili celkové vítězství tohoto klání.

JE TO DALŠÍ VELKÝ VÝSLEDEK NAŠEHO KLUBU NA MEZINÁRODNÍ SCÉNĚ, OPĚT MUSÍME ZDŮRAZNIT, JAK STRAŠNĚ MOC JSME PYŠNÍ NA NAŠE HOCHY A MOC JIM DĚKUJEME

Trenér V. Forst: „V prvé řadě děkuji mému realizačnímu týmu za skvěle odvedenou práci - Markovi Zahoutovi, Janu Erbesovi, MUDr. Davidovi Lukešovi. Dále děkuji všem, kdo s námi do Wroclawi cestoval, a ostatním, kdo nás podporovali ze svých domovů.

Já si opět užil pěknou dovolenou v Polsku, hráči mi svými výkony opět potvrdli, jak moc jsou v tomto věku herně i lidsky vyspělí, jak velký mají charakter a chtějí vítězit a zlepšovat se. Rád je sleduji a učím se. Děkuji borci.“