BASKETBALOVÁ AKADEMIE
"Sny se mají žít, ne snít."
BA GRIZZLIES PLZEŇ z.s.
fb instagram yt
Drobečková navigace

Úvod > Novinky > BABY X-MAS SNAKES CUP 2018 V OSTRAVĚ = DALŠÍ OHROMNÝ ÚSPĚCH GRIZZLIES

BABY X-MAS SNAKES CUP 2018 V OSTRAVĚ = DALŠÍ OHROMNÝ ÚSPĚCH GRIZZLIESNaše družstvo U13 se opět velmi výrazně prosadilo, tentokrát na mezinárodním vánočním turnaji, který svým obsazením vzbuzoval velký respekt. Naše skupina byla doslova nabitá těmito celky: BK Vysočina (účastník MČR), BK Pardubice (vícemistr ČR), BK Inter Bratislava (mistr SR), MKS Grojec (dosud neporažený tým a mistr Polska) a také BA Grizzlies Plzeň (vítěz United World Games 2018). Všechny zápasy v celém turnaji nabízely úžasnou podívanou, byl k vidění špičkový vyrovnaný basketbal. Mistr Polska, tým MKS Grojec, měl ve svém výběru šikovné vysoké hráče a jeho složení celkově pasovalo Poláky do role hlavního favorita turnaje, vždyť koneckonců vyhráli finále rozdílem zhruba 40 bodů. A byli to právě naši borci, kteří se postarali o největší překvapení na BABY X--MAS CUP, protože v poločase jsme Poláky poráželi rozdílem 9 bodů a prakticky až do závěrečného klaksonu jsme jim nedali nic zadarmo, a to i přesto, že jsme zápas nedotáhli do vítězného konce. 

Výsledky BA Grizzlies v turnaji: 

BA Grizzlies - BK Vysočina 40:35

BA Grizzlies - BK Pardubice 64:59

BA Grizzlies - MKS Grojec 49:60

BA Grizzlies - BK Inter Bratislava 58:44

Souboj o bronzové medaile s dánským týmem BMS Herlev 56:52 pro Grizzlies!

Naši borci v průběhu celého turnaje podávali skvělé výkony, vzorně reprezentovali město Plzeň a celý Plzeňský kraj, za což jim patří veliké poděkování. Na naší soupisce se poprvé objevilo jméno našeho talentovaného odchovance Kubíka Erbese (ročník narození 2010), který též nastoupil do bojů. Zaslouží pochvalu, jelikož hráč o 4 roky mladší než ostatní neudělal žádnou ostudu a ze všech sil bojoval - gratulace! 

Trenér Václav Forst: "Nejprve bych chtěl poděkovat organizátorům turnaje za pozvání a celkově za celou vynikající organizaci. Můj tým po sportovní stránce hodnotit tentokrát nebudu, jelikož bych musel příliš chválit, a to já moc neumím. Přesto jsem pyšný na to, že mohu být součástí týmu těchto neskutečných borců, kteří reprezentují nejen sportovně celý náš klub. Vím asi nejlépe, co stojí za jejich perfektními výkony, je to hodně velká dřina, za což je obdivuji. Jsem moc rád, že se nám otevírají dveře na obrovské mládežnické turnaje po celé Evropě, na které jsme již nyní pozváni, například na UWG 2019, turnaj v Barceloně, polské Wroclavi či jinde. Další poděkování směřuje rodičům všech dětí a samozřejmě hráčům.

Kluci mají dnes po těžkém turnaji a dlouhé cestě volno a od zítra je čeká až do 23. 12. 2018 tvrdý dril. 24. 12. asi bude volno :-))."