BASKETBALOVÁ AKADEMIE
"Sny se mají žít, ne snít."
BA GRIZZLIES PLZEŇ z.s.
fb instagram yt
Drobečková navigace

Úvod > O nás

ÚVODNÍ SLOVO HLAVNÍHO TRENÉRA VÁCLAVA FORSTA

Vasek_IMG_1402 úprava[1].jpg„S myšlenkou založit si vlastní basketbalový klub jsem si pohrával několik let. Svoje rozhodnutí jsem zrealizoval až v lednu letošního roku. Cíle tohoto projektu jsou obsaženy na našich stránkách. Mou povinností je zde veřejně poděkovat nejen sponzorům, ale všem, kteří BA GRIZZLIES PLZEŇ z. s. vyjádřili podporu. Největší poděkování patří mé rodině, především mojí ženě Ireně (která je předsedkyní BA GRIZZLIES PLZEŇ), protože byla a je mojí hlavní oporou nejen v soukromém životě, ale i v rozhodování o založení klubu. Další poděkování směřuje k hráčům, kteří se rozhodli učit se basketbal právě u nás, a to i za cenu toho, že je jejich start v následující sezóně v mistrovských utkáních ohrožen. Této důvěry si nesmírně vážím a veřejně slibuji, že hráči odehrají dostatek kvalitních utkání a udělám maximum pro to, abych je nejen basketbalově posunul co nejvíce dopředu. Veliké díky patří samozřejmě rodičům hráčů, kteří tento krok podpořili, dále podporují a pomáhají našemu klubu. Nesmím opomenout vyjádřit díky také panu řediteli SOUE Plzeň, Ing. Jaroslavu Černému, a Mgr. Romanu Willovi za poskytnutí překrásného zázemí v nově zrekonstruované hale SOUE Plzeň. K mimořádným tréninkům využíváme také supermoderní halu Sportovního gymnázia Plzeň, kam tímto posílám veliké děkuji paní ředitelce Mgr. Mileně Majerové. Doufám, že jsem nezapomněl někomu poděkovat, jelikož lidí, kteří podporují BA GRIZZLIES PLZEŇ, je až nečekaně mnoho, a já za to děkuji. V dosavadní trenérské praxi jsem měl tu čest pracovat s několika hráči, kteří hráli a doposud hrají naši nejvyšší soutěž, a i s hráči, kteří momentálně působí velmi úspěšně, myslím tím studijně a sportovně, na amerických univerzitách, a já věřím, že někteří z nich otevřou cestu do vysněné NBA. Nejšťastnějším člověkem na světě budu, když moje skvělá rodina bude zdravá a v BA GRIZZLIES budou vyrůstat další skvělí hráči s nejvyššími cíli.

A proto na úplný závěr: „Sny se mají žít, ne snít.“

PROČ HRÁT PRÁVĚ V GRIZZLIES?

BA GRIZZLIES PLZEŇ z. s. vznikla v lednu 2018. BA GRIZZLIES PLZEŇ z.s. je určena všem klukům i děvčatům, kteří chtějí sportovat v kolektivu, učit se toleranci, fair play, zodpovědnosti, pokoře a v neposlední řadě i rozhodnosti. Cílem naší basketbalové akademie je celkově pozvednout úroveň zejména mládežnického basketbalu nejen v Plzni, Plzeňsku, ale také v celých západních Čechách. Mezi další vytyčené cíle patří připravit dětem ty nejlepší podmínky, a to od zájmového kroužku, kde by měla převažovat především radost z pohybu, těšení se do tělocvičny a na partu kamarádů, až po výkonnostní, vrcholový basketbal hraný ať v tuzemsku, či kdekoliv v zahraničí. Z toho plyne, že dlouhodobou koncepcí naší akademie je patřit mezi nejlepší mládežnické kluby v České republice.

Jsme otevřeni všem, kdo bude ctít náš morální kodex. Pravidla platí nejen pro hráčky a hráče, ale také pro trenéry, realizační tým a všechny, kteří mají co do činění s naším klubem.

Morální kodex BA GRIZZLIES PLZEŇ z. s.

 1. Kamarádské prostředí pro všechny věkové kategorie.
 2. Vzorně reprezentovat klub.
 3. Být vzorem pro mladší spoluhráče.
 4. Škola vždy na prvním místě!!!

POVINNOSTI HRÁČE

 1. Chovej se pokorně a s úctou, akceptuj spoluhráče, rozhodčí, trenéry, protihráče.
 2. Choď včas, zavčasu se omlouvej!
 3. Práci na tréninku věnuj maximální koncentraci (work hard, play hard).
 4. Plň závazky vůči akademii.

POVINNOSTI TRENÉRŮ A REALIZAČNÍHO TÝMU

 1. Buď vzorem a chovej se podle toho.
 2. Pracuj svědomitě a zodpovědně.
 3. Snaž se myslet pozitivně, taktéž motivuj hráče.
 4. Choď včas!
 5. Reprezentuj vzorně náš klub.

POVINNOSTI RODIČŮ

 1. Fanděte a povzbuzujte slušně, respektujte soupeře a jejich fanoušky.
 2. Oceňujte nejen dovednosti hráče, ale i snahu.
 3. Součástí každého sportu je nejen vyhrávat, ale i prohrávat, přijměte tedy i prohru.
 4. Oceňte soupeře za férovou hru bez ohledu na výsledek utkání.
 5. Respektujte rozhodčí.

POJĎME VŠICHNI SPOLEČNĚ VYTVOŘIT PŘÍJEMNOU A PŘÁTELSKOU ATMOSFÉRU!