BASKETBALOVÁ AKADEMIE
"Sny se mají žít, ne snít."
BA GRIZZLIES PLZEŇ z.s.
fb instagram yt
Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Grizzlies bojují

Grizzlies bojujíZápasy dětí a mládeže se už tento rok hrát nebudou. Chceme však všichni věřit, že od ledna 2021 se minižákovský a mládežnický basketbal také vrátí zpět. Momentální situaci u nás v klubu vidí hlavní trenér Václav Forst takto: „Celé toto období je nejen pro basketbal, ale celkově pro sport jedna velká tragédie. Nicméně se budu věnovat Grizzlies.

Jako veliký problém vidím nemožnost tréninků nejmenších dětí, tj. předškoláků a minižactva. Snažíme se s dětmi být v kontaktu alespoň formou videotréninků, ale to samozřejmě nenahradí kolektivní trénink v tělocvičně. Stejně jako děti i my se těšíme, až se sejdeme na palubovce.

U týmu U15 se až tolik nezměnilo. Od prvního dne vládních opatření hráči dostali individuální plány, kde museli trénovat 5x v týdnu a denně podávat informace o své práci. Nyní naplno trénujeme třetí týden. První dva týdny jsme pracovali venku ve skupinkách po šesti a od minulého čtvrtka jsme už denně v hale, a to po dvou skupinách. Zápasová praxe se nějak dožene. Ale prioritou u nás v Grizzlies je vychovávat a zlepšovat hráče pro jejich budoucí kariéru. S hráči se snažíme hodně hovořit a celkově pracovat. Proto chci klukům takto veřejně poděkovat za jejich doslova profesionální přístup. Těší mě jejich školní výsledky a i testování fyzické kondice bylo velice uspokojivé. Momentálně doslova dřou v tělocvičně ve ztížených podmínkách, za což je obdivuji. Ne nadarmo tvrdím, že tento tým je snadné trénovat – inteligentní kluci s velkým týmovým srdcem. Zde je práce rozdělena – 10% trenér, 90% chlapci, za což posílám týmu obrovské děkuji.

Další velké díky patří kolegům Matúši Hajdučkovi a Marku Zahoutovi. Pozorovat jejich nasazení v trénincích je radost. Takže drazí kolegové, děkuji Vám za práci.“