BASKETBALOVÁ AKADEMIE
"Sny se mají žít, ne snít."
BA GRIZZLIES PLZEŇ z.s.
fb instagram yt
Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Rozhovory s našimi oceněnými hráči CEYBLu

Rozhovory s našimi oceněnými hráči CEYBLuZpravidla se na každém větším turnaji vyhlašuje ALL-STAR TEAM (nejlepší "pětka" turnaje) a MVP (nejužitečnější hráč turnaje). Jinak tomu nebylo ani ve Wroclavi.
Náš trenér není velkým příznivcem těchto individuálních ocenění, jelikož tvrdí, že MVP je pro něj každý člen jeho týmu, protože basketbal je kolektivní hra. Do ALL-STAR byl vybrán náš kapitán Martin Jílek. MVP získal odchovanec BK Klatovy, Pavel Poláček. Zde přinášíme krátké rozhovory s těmito hráči.
 
MARTIN JÍLEK, KAPITÁN TÝMU
1) Martine, senzační umístění na CEYBLu. Podle slov trenéra podáváš v poslední době velmi stabilní výkony. Byl jsi vybrán do ALL STAR TÝMU celého turnaje (5 nejlepších hráčů). Řekni nám pár slov k tomuto významnému ocenění v takto silném turnaji.
Turnaj ve Wroclawi byl velmi kvalitní. Na turnaji se dařilo celému týmu, hlavně v obraně. Pouze v prvním zápase nás soupeř BBLZ - Reach the Top zaskočil. Je to obrovský úspěch celého týmu.  V zápasech na tomto turnaji se mi podle mého názoru dařilo a ocenění si moc vážím.  Na každý zápas se snažím maximálně soustředit a podat dobrý výkon. Je to všechno v hlavě :-)
2) V sezóně zatím neznáte hořkost porážky. Čím si vysvětluješ tuto skutečnost? 
Každý hráč našeho týmu je velmi zodpovědný a tvrdě trénuje na trénincích. Náš trenér z nás umí dostat maximum. Stojí při nás, i když se nám třeba v zápase nedaří. A všichni hráči bojují do poslední sekundy. Také asistent trenéra Marek Zahout nás dokáže výborně motivovat.
3) Co je hlavním cílem pro Tebe jako pro kapitána týmu U14? 
Jako kapitán bych rád dovedl tým do extraligy. Jsme výborná parta a držíme vždy při sobě. Do budoucna bych se chtěl dále zlepšovat a jít příkladem. 
 
 
 
PAVEL POLÁČEK, MVP TURNAJE
1) Z turnaje CEYBL ve Wroclavi jste přivezli zlato. Mohl bys stručně zhodnotit vaše výkony?
 Určitě se nám některé zápasy vydařily lépe a některé hůře, např. poslední zápas nám až tolik nesedl.
2) Pavle, na turnaji jsi byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem celého turnaje (MVP). Turnaj byl silně obsazený a toto je významné ocenění. Řekni nám, k tomu, prosím, pár slov.
Myslím si, že na turnaji bylo více hráčů, kteří by si to také zasloužili, ale jsem rád, že jsem byl vybrán právě já, i když mé výkony na turnaji by mohly být ještě lepší.
3) Čeho byste chtěli se spoluhráči v této sezóně dosáhnout?
Tak určitě bychom se chtěli dostat na MČR a odvézt si domů zlato. Také bychom se rádi podívali na některé velké turnaje