BASKETBALOVÁ AKADEMIE
"Sny se mají žít, ne snít."
BA GRIZZLIES PLZEŇ z.s.
fb instagram yt
Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Středoevropská liga CEYBL - velký úspěch

Středoevropská liga CEYBL - velký úspěchDatum konání:
18.3.2022
Datum ukončení:
20.3.2022

ADFORS Basket Litomyšl - BA Grizzlies Plzeň 56:70

BA Grizzlies Plzeň - BBLZ - Reach the Top 68:65

SKM Zastal Zielona Góra - BA Grizzlies Plzeň 69:60

BA Grizzlies Plzeň - BK Opava 72:59

Naši kadeti se zúčastnili turnaje Středoevropské ligy CEYBL v Litomyšli. Celé klání bylo velice silně obsazeno a naše akademie dosáhla výrazného úspěchu v podobě zisku stříbrných medailí. Všechna utkání byla vyrovnaná a kvalita basketbalu hodně vysoká. Náš tým neodjížděl na CEYBL s velkým očekáváním, jelikož se již delší dobu potýkáme s nemocemi a různými zraněními. Navíc v průběhu turnaje se nám zranil dobře hrající Kuba Černý, ale my věříme, že se dá v brzké době do pořádku, je to velký bojovník. Individuální cenu turnaje získal Pavel Poláček, stal se členem týmu ALL STAR.

V každém případě jde o mimořádný úspěch a klukům děkujeme a blahopřejeme. 

Na další kolo CEYBLu cestujeme za měsíc do polské Zielone Góry.

Trenér Václav Forst: "Zápasy, které jsme odehráli, nám dlouhodobě chybí. Každý ze soupeřů měl vysokou herní kvalitu a všechna utkání byla vyrovnaná. Naše celkové představení hodnotím bezesporu kladně. O slabších stránkách si promluvím s hráči osobně a budeme na nich pracovat.

Opětovně musím vyzdvihnout týmového ducha našich hráčů, je občas až neskutečné sledovat jejich práci ve vypjatých situacích, hrozně mě to baví a naplňuje. Děkuji, kluci. 

Zítra chlapci zaslouženě odpočívají a od úterka se začneme připravovat na další ligová utkání, která nás čekají o víkendu. Program máme teď opravdu nabitý a mě nejvíce těší to, že hráči relativně vše zvládají s profesionálním přístupem, a to ve škole i v tréninku."