BASKETBALOVÁ AKADEMIE
"Sny se mají žít, ne snít."
BA GRIZZLIES PLZEŇ z.s.
fb instagram yt
Drobečková navigace

Úvod > Novinky > U17 liga - naši borci jsou nezastavitelní

U17 liga - naši borci jsou nezastavitelníDatum konání:
11.12.2021
Datum ukončení:
12.12.2021

TJ Sokol Kbely - BA Grizzlies Plzeň 68:80

Sokol Vyšehrad - BA Grizzlies Plzeň 36:96

Náš tým zajížděl na horkou půdu Kbel i na pražský Vyšehrad znatelně oslaben. Ovšem plný bodový zisk z tohoto víkendu nám zajistil postup do finálové skupiny. Vzhledem k tomu, že jsme zřejmě nejmladší tým v soutěži, jde o velmi slušný výsledek.

Zejména v sobotu na hřišti silných Kbel se vítězství nerodilo vůbec lehce. Soupeř na nás v úvodu vlétl a dostal se do vedení 13:0, což pro nás byla velice nepříjemná situace. Po důrazném oddechovém čase kluci zlepšili svoji hru, semkli se a neskutečnou bojovností přehráli tento silný pražský celek. V každém případě je třeba objektivně říci, že oba týmy předváděly pěkný basketbal.

V neděli jsme hráče Vyšehradu vlastně nepustili k ničemu a od první vteřiny do závěrečného klaksonu jsme si dokráčeli k jasnému vítězství.

Hráčům patří od vedení klubu obrovské poděkování.

Trenér Václav Forst: "Po tomto víkendu se musím před hráči poklonit. Ke zranění Ondry Jílka se přidal i jeho bratr Martin, který má podezření na zlomeninu pravé ruky, a navíc v přípravě náš tým bojoval s nemocemi. Kbely nás opravdu nešetřily a hoši museli v tomto utkání vytáhnout svoje největší zbraně , což jsou jejich charakter a mentalita. Již několikrát jsem říkal, že chlapci v nejtěžších chvílích nepotřebují žádného trenéra, jelikož vypjaté situace zvládají až dosud neuvěřitelně a trenéra učí oni, a to potvrdili i nyní. Já za to moc děkuji.

Všichni ale musíme být nohama na zemi, protože soutěž začíná pro nás až nyní. Doufám, že se všichni dáme zdravotně do pořádku, ať se můžeme pustit co nejdříve a velmi intenzivně do další přípravy."