BASKETBALOVÁ AKADEMIE
"Sny se mají žít, ne snít."
BA GRIZZLIES PLZEŇ z.s.
fb instagram yt
Drobečková navigace

Úvod > Novinky > ZHODNOCENÍ NEDOKONČENÉ SEZÓNY GRIZZLIES

ZHODNOCENÍ NEDOKONČENÉ SEZÓNY GRIZZLIESNáš klub BA Grizzlies v lednu 2020 zahájil již třetí rok své působnosti. Letos nás, ostatně všechny týmy, sportovce a vůbec všechny, postihla pandemie koronaviru, a tím pádem byla soutěž přerušena.  Tak se ptáme našeho trenéra Vaška Forsta, zda je vůbec co hodnotit?

Václav Forst: „Moje odpověď zní – ano, je co hodnotit. I přes komplikace vzniklé karanténou si k nám našly cestu nové děti do přípravek a se zápalem se pustily do trénování. Našim přípravkám začaly toto pondělí basketbalové prázdniny a k tréninku se vrátí letním soustředěním v srpnu. Od září budou hrát svoji první mistrovskou sezónu.

Naši borci z týmu U14 letos sice sezónu nedohráli, ale troufnu si říci, že neměli vůbec špatně našlápnuto k slušnému úspěchu. Přerušení soutěže nás samozřejmě všechny mrzí, asi nejvíce hráče samotné. Nicméně jsem momentálně trenér dětí a mládeže a pro mě je nejdůležitější jejich progres. Kluci neodpočívali ani v karanténě, a jakmile to bylo umožněno rozvolňováním, trénovali jsme s nimi postupně individuálně po jednom a postupně po skupinách. Nyní trénujeme velmi intenzivně týmově do 3. července a já musím konstatovat velkou spokojenost. Herně mi kluci rostou denně před očima a jejich vůle, píle a nasazení jsou obdivuhodné.

V příštím roce zůstávají cíle vlastně stejné - zlepšovat hráče pro jejich budoucí kariéru, a to nejen ve sportu, ale především je podporovat a dbát na jejich studijní povinnosti a zodpovědnost. Nějaký malý týmový cíl si nechám pro sebe. Hráči ho ale dobře vědí.

VELKÉ DĚKUJI PATŘÍ NAŠIM TRENÉRŮM MARKU ZAHOUTOVI A MATÚŠI HAJDUČKOVI ZA SKVĚLE ODVEDENOU PRÁCI. DÁLE DĚKUJI NAŠEMU CELÉMU REALIZAČNÍMU TÝMU, VŠEM RODIČŮM, VŠEM NAŠIM FANOUŠKŮM ZA OBROVSKOU PODPORU.

Všem sportovcům přeji krásné prázdniny a hodně zdraví.“