BASKETBALOVÁ AKADEMIE
"Sny se mají žít, ne snít."
BA GRIZZLIES PLZEŇ z.s.
fb instagram yt
Drobečková navigace

Úvod > Novinky > 1. kolo kvalifikace o postup na MČR rozehráno

1. kolo kvalifikace o postup na MČR rozehránoDnes se odehrály první zápasy kvalifikace v západočeské oblasti o postup na MČR U13. Naši borci mají velice náročnou sezónu, a to i přesto, že dnes odehráli svoje první mistrovská utkání v dresech BA Grizzlies. Pořádajícím klubem 1. kola byla BK Lokomotiva Plzeň a účastnili se ho domácí hráči Lokomotivy, BK Klatovy a BA Grizzlies Plzeň. 

Naši chlapci absolvovali v tomto týdnu tři utkání, a to v Pardubicích, kde se nám podařilo zvítězit o čtyři body, a taktéž obě utkání kvalifikace, v nichž jsme také vyhráli. Náš tým podává dlouhodobě velmi dobré výkony, kluci tvrdě pracují v tréninku a vzorně reprezentují BA Grizzlies Plzeň nejen na palubovce, ale i mimo ni. Vedení našeho klubu je na chlapce patřičně hrdé a moc jim děkuje za předvedené výkony, slušné chování ke všem soupeřům a smysl pro fair play.

Povedlo se nám udělat první krůčky k postupu na MČR, ale všichni víme, že postup je ještě hodně daleko. Druhé kolo kvalifikace pořádá náš klub, a to 13. 4. 2019. Pokusíme se potvrdit dnešní výsledky a tím si zajistit postup.

Výsledky kvalifikace:

BK Lokomotiva - BA Grizzlies Plzeň 44:68

BK Klatovy - BA Grizzlies Plzeň 45:71

Trenér Václav Forst k zápasům: "Nejlepší výkon jsme podali tento týden na palubovce Pardubic, kde mohu hovořit o určité spokojenosti s naším výkonem.

Bohužel toto nemohu konstatovat v kvalifikačních bojích. Hráli jsme se svázanýma rukama, nedostatečným tlakem na míč v obraně a celkový projev naší hry nebyl podle mých představ. V brzké době nás čekají další náročná utkání a já věřím, že náš týmový výkon půjde nahoru a ve druhém kole kvalifikace již budeme hrát basketbal, na který se dá dívat. Přesto hráčům děkuji za bojovnost a nasazení i ve chvílích, kdy se nám hra příliš nedaří."