BASKETBALOVÁ AKADEMIE
"Sny se mají žít, ne snít."
BA GRIZZLIES PLZEŇ z.s.
fb instagram yt
Drobečková navigace

Úvod > Novinky > BA Grizzlies se zúčastní Mistrovství České republiky

BA Grizzlies se zúčastní Mistrovství České republikyV sobotu 13. 4. 2019 se v západočeské oblasti odehrálo druhé kolo kvalifikace o postup na MČR U13 chlapců. V prvním kole se nám podařilo vyhrát obě utkání na půdě BK Lokomotiva Plzeň, a to s domácím celkem i s BK Klatovy. 

Druhé kolo proběhlo u nás na domácí palubovce a taktéž se nám podařilo obě utkání dotáhnout do vítězného konce. Naši borci si tímto vítězstvím zajistili postup na závěrečný turnaj o medaile, který pořádá Pelhřimov v termínu od 10. do 12. 5. 2019. Závěrečné 3. kolo kvalifikace se odehraje v Klatovech 27. 4. 2019, ale již nyní jsme s bilancí čtyř vítězství jistým postupujícím týmem.

BA Grizzlies Plzeň - BK Lokomotiva Plzeň 70:42

BA Grizzlies Plzeň - BK Klatovy 80:21

Naši chlapci měli a mají nadále v této sezóně velice náročný program. Po celou sezónu se snažíme hrát zápasy s těmi nejlepšími týmy v tuzemsku, což obnáší spoustu hodin strávených na cestách, a to nejen o víkendech, ale i v týdnu. Nadále vytváříme velký tlak na kluky, aby měli dobré výsledky ve škole (COŽ JE V GRIZZLIES ABSOLUTNÍ PRIORITA), vyžadujeme po hráčích vzornou reprezentaci našeho klubu nejenom na hřišti... O to více si vážíme postupu na MČR a před našimi malými "VELKÝMI" hráči smekáme. MČR je pro nás dalším kvalitním turnajem, kde se samozřejmě chceme prezentovat dobrým basketbalem a vzorně reprezentovat město Plzeň a celý Plzeňský kraj, jak nejlépe to bude možné. 

Bez ohledu na to, jak toto mistrovství dopadne, budeme opět absolvovat asi nejlepší evropský turnaj v Klagenfurtu - United World Games 2019, kde jsme si v loňském roce udělali obrovské jméno v podobě vítězství celého turnaje v naší kategorii. Takže program našich kluků je do konce června velice našlapaný a my věříme, že ho tito šikovní kluci s obrovskou pílí zvládnou. 

Hodnocení 2. kola kvalifikace trenérem Václavem Forstem: "Je třeba sedět zadkem na zemi. Postup, který si kluci vybojovali v obou kolech kvalifikace, je podle mého názoru zasloužený, ale sezóna nám teprve začíná, co se týče nějakých výsledků. Výsledkově se nám daří, těší mě to, ale zdaleka to není prioritní, alespoň prozatím. Chtěl bych ocenit krásnou basketbalovou kulisu, a to jak v prvním i v druhém kole na našich zápasech. Byl bych rád, kdyby tomu bylo tak i nadále. 

Již jsem kdysi zmiňoval, že tým Grizzlies U13 nepotřebuje trenéra, jelikož ten tam fakt nemá žádnou práci, na čemž trvám. Kluci jsou ve svém věku tak silné osobnosti, že se od nich můžu učit sám. A doufám, že mě ještě něco naučí. Chlapci, díky!"