BASKETBALOVÁ AKADEMIE
"Sny se mají žít, ne snít."
BA GRIZZLIES PLZEŇ z.s.
fb instagram yt
Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Extraliga U17 - doma prohráváme

Extraliga U17 - doma prohrávámeDatum konání:
22.10.2022
Datum ukončení:
23.10.2022

BA GRIZZLIES PLZEŇ - SOKOL PÍSEK SRŠNI 58:69

BA GRIZZLIES PLZEŇ -  GBA LIONS Jindřichův Hradec 62:74

O tomto víkendu jsme na domácí palubovce, bohužel, dvakrát prohráli. Přesto v úvodu extraligy máme bilanci 3 vítězství, 3 proher a v tabulce nám patří dělené 4. - 6. místo. Soutěž je extrémně vyrovnaná a my věříme, že naši kluci zdaleka neřekli ještě poslední slovo. Za výkony klukům patří poděkování a do dalších utkání přejeme hodně zdaru.

Trenér Václav Forst: "V předchozích sezónách, když bylo možné hrát (covid), jsme porážku zažili pouze sporadicky a momentálně máme najednou porážky hned tři ze šesti odehraných utkání, což je za mě velice slušná bilance. Hrajeme extraligu, kde není již slabého soupeře.

Oba zápasy měly dobrou basketbalovou úroveň. Sršni Písek potvrdili i u nás svou pozici lídra a zcela zaslouženě vyhráli. Náš výkon byl, řekl bych, ustrašený a tentokrát jsme na soupeře v žádném případě neměli.

Proti GBA jsme začali velmi dobře a do poločasu jsme si nesli drobný náskok. Ovšem platí to, co říkám stále - basketbal se hraje 40 minut. Ve druhém poločase už jsme podali slabší výkon, neproměnili jsme spoustu jasných pozic a procento trestných hodů bylo slabé a soupeř vše trestal. To jsou asi hlavní faktory našeho neúspěchu.

Přesto si myslím, že obě utkání byla pro nás velkým přínosem, rychlá, tvrdá a dá se říci vyrovnaná. Hráčům děkuji za předvedené výkony a týmům Písku a GBA gratuluji k vítězství."