BASKETBALOVÁ AKADEMIE
"Sny se mají žít, ne snít."
BA GRIZZLIES PLZEŇ z.s.
fb instagram yt
Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Extraliga U17 - z Prahy přivážíme jedno vítězství, jednu prohru

Extraliga U17 - z Prahy přivážíme jedno vítězství, jednu prohruDatum konání:
8.10.2022
Datum ukončení:
9.10.2022

USK Praha - BA Grizzlies Plzeň 71:74

BŠ Tygři Praha - BA Grizzlies Plzeň 65:64

Tento víkend jsme odehráli dvě těžká utkání na hřištích soupeřů, a to jak na pražské Folimance, kde se nám podařilo ukořistit cennou výhru, tak na Tygrech Praha, kde jsme okusili první porážku v extralize. Našim hráčům patří poděkování za skvělou reprezentaci klubu, vždyť jako úplní nováčci mezi elitou mají doposud bilanci třech výher a jedné prohry. Kluci, děkujeme a do dalších bojů přejeme hodně štěstí.

Trenér Václav Forst: "Každý bod, který přivezeme z hřiště soupeřů, má obrovskou cenu. Na USK jsme od začátku udávali tempo hry, přičemž v závěru nás soupeř hodně potrápil, zejména hráč Lomička, který nám nastřílel 30 bodů a podal celkově skvělý výkon. Nicméně závěr jsme zvládli a cenné vítězství bylo na světě. 

Zápas s BŠ jsme si prohráli především zhruba v prvních patnácti minutách, kde se soupeř dostal do vedení o více než dvacet bodů. Prostě jsme spali, byli všude pozdě, netrefovali koš a soupeř vše po zásluze trestal. V druhé části utkání jsme soupeře dotáhli, šli i do vedení, ale v koncovce opět domácí zabojovali a zaslouženě zvítězili. Basketbalové utkání se hraje čtyřicet minut čistého času a my zkrátka hráli o něco méně. Přesto však oba zápasy nabídly, dle mého názoru, basketbal slušné extraligové úrovně, a to je přece perfektní. Našim klukům děkuji za předvedené výkony a borcům Tygrů Praha od nás patří gratulace."