BASKETBALOVÁ AKADEMIE
"Sny se mají žít, ne snít."
BA GRIZZLIES PLZEŇ z.s.
fb instagram yt
Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Grizzlies Cup zůstal doma

Grizzlies Cup zůstal domaDatum konání:
26.8.2022
Datum ukončení:
28.8.2022

Na konci srpna jsme pořádali 3. ročník turnaje Grizzlies Cup, který jako každý rok měl velmi slušnou úroveň. Účastnily se týmy Pardubic, pražských Kbel, Vysočiny, Ústí nad Labem, Děčína a domácích Grizzlies. Turnaj je pro všechny zúčastněné přípravou před hlavní soutěží, která propukne poslední zářijový víkend. Naši hráči s bilancí 4 výher a 1 prohry turnaj ovládli a poprvé domácí turnaj vyhráli. Týmu patří gratulace a do soutěže přejeme hodně štěstí. Nejužitečnějším hráčem turnaje a cenu MVP obdržel  hráč BA Grizzlies Plzeň Jakub Černý. Zeptali jsme se ho na několik otázek:

Kubo, jak ses vůbec ocitl v Grizzlies?

Po vzájemném zápase jsem si řekl, že bych to v Grizzlies chtěl zkusit, tak jsem se s tátou obrátil na trenéra a začal jezdit na individuální tréninky a pak jsem se rozhodl, že chci hrát v Grizzlies. 

Jak jsem ti zde líbí a jsou naplněna tvoje očekávání? Jaké máš osobní cíle v basketbalu?

V Plzni jsem spokojený, plní to moje očekávání, můj cíl je dostat se do zahraničí. 

Jak probíhala letní příprava a příprava celkově na novou sezónu?

Letní příprava probíhala velmi dobře, dost jsme se posunuli ve všech stránkách.

Koncem srpna jste vyhráli domácí turnaj. Byl jsi zvolen nejužitečnějším hráčem turnaje, MVP. Jak jsi osobně viděl celý turnaj a co toto ocenění pro tebe znamená?

Za mě byl turnaj dobrou přípravou na zápasy v sezóně, všechno se dařilo tak, jak mělo. Ocenění MVP pro mě svým způsobem moc neznamenalo, protože to byl "pouze" turnaj, ale potěšilo mě a mám díky tomu motivaci se dál zlepšovat. 

Kdybys měl hovořit za celý tým, jak nálada panuje před extraligou, která se kvapem blíží, a jaká jsou očekávání nejen tvoje, ale i spoluhráčů?

Nálada před extraligou je stejná jako u všeho, se spoluhráči si věříme, že bychom mohli vyhrát, a tak do toho dáváme co nejvíce.