BASKETBALOVÁ AKADEMIE
"Sny se mají žít, ne snít."
BA GRIZZLIES PLZEŇ z.s.
fb instagram yt
Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Rozhovor s Rosťou Jirákem

Rozhovor s Rosťou JirákemPřinášíme rozhovor s Rosťou Jirákem, extraligovým hráčem juniorů Nymburka, který trénuje též s A týmem Nymburka a je hráčem širší reprezentace České republiky U18. Rosťa se také účastnil letního kempu Václava Forsta.

1) Za chvíli vletíš do extraligových zápasů nové sezóny. Jaký máte v Nymburku tým a cíle?
Je to můj poslední rok v mládežnickém basketbalu, takže se hrozně těším. Máme skvělou partu, jak na hřišti, tak mimo něj. Jsme v téměř stejné sestavě už 2 roky. První rok jsme skončili na 1.místě a druhý rok na 2.místě, takže pomýšlíme na ty nejvyšší pozice i nadcházející sezónu.
 
2) Absolvoval jsi i několik tréninků s A týmem mužů. Jak jsi to zvládal a dařilo se Ti?
Jsem rád, že jsem dostal stejně jako minulý rok šanci se připravovat s A-týmem. Je to pro mě velká škola, mužský basket je o 100% rychlejší a tvrdší než v mládeži, ale stačil jsem se rychle adaptovat na tempo. Nastoupil jsem i do přípravného zápasu s USK Praha, takže jsem rád za důvěru u hlavního trenéra.
 
3) Již nějaký čas spolupracuješ s naším trenérem Vaškem Forstem na individuálních trénincích. Jak hodnotíš tuto spolupráci?
Se spoluprací jsem velmi spokojen. Venca mě zlepšil v mnoha věcech, které jsem myslel, že už zvládám. Budu rád, když spolu budeme pokračovat v trénincích i nadále.
 
4) V letošní sezóně obleče dres nymburských kadetů i Tvůj bratr Jarda. Určitě je to pro něj velká výzva. Jak si myslíš, že se mu bude dařit?
Můj brácha je velkej dříč a také s individuálními tréninky, které absolvoval s Vaškem, se propracoval až do nymburských kadetů. Bohužel v Plzni nedostal téměř žádnou šanci se vyhrát v extralize, takže to bude mít velmi těžké, ale věřím, že zabojuje a bude platným hráčem týmu.
 
5) Letos Tě čeká mimo jiné také maturita Jaký jsi student a jaké máš plány po dokončení gymnázia?
Ve škole se snažím o co nejlepší známky. Vybral jsem si k maturitě matematiku a fyziku, takže nic lehkého, ale baví mě technické předměty. Zatím jsem na rozcestí, co budu dělat, ale velkou roli bude určitě hrát vysoká škola s basketbalem dohromady. Nejraději bych univerzitu v USA.

 

Děkuji za rozhovor a přeji Ti mnoho úspěchů.

Irena Forstová