BASKETBALOVÁ AKADEMIE
"Sny se mají žít, ne snít."
BA GRIZZLIES PLZEŇ z.s.
fb instagram yt
Drobečková navigace

Úvod > Novinky > U16 v Elite Experience Barcelona

U16 v Elite Experience BarcelonaDatum konání:
30.10.2021
Datum ukončení:
1.11.2021

Náš tým odcestuje koncem října do Barcelony, kde se ve dnech 30. 10. - 1. 11. zúčastní velice prestižního turnaje. Na tomto klání jsou běžně přítomny týmy, jako jsou: Barcelona, Real Madrid, CSKA Moskva, Zalgiris Kaunas a další. Jedná se o obrovskou výzvu nejen pro náš klub, ale samozřejmě pro samotné hráče. Věříme, že naši borci budou vzorně reprezentovat naši akademii a celý Plzeňský kraj a v našlapané evropské špičce se pokusí obstát se ctí.  

Trenér Václav Forst: "Úvodem chci říci, že nás před přesunem do Španělska čekají ještě dvě ligová utkání, na která se musíme důkladně připravit a zvládnout je, teprve poté se můžeme soustředit na turnaj. Myslím, že naši kluci hrají ve své věkové kategorii slušný basketbal, a samozřejmě sám jsem zvědavý, co ukážeme v opravdu tvrdé konkurenci. Budeme hrát kategorii U16, což splňujeme, jelikož se náš tým skládá z hráčů narozených v roce 2006 a mladších. Budeme odjíždět určitě s respektem a pokorou, ale v žádném případě ne se strachem. Nebude to naše první konfrontace se špičkovými týmy a věřím, že ani poslední. Hoši výborně trénují a v zápasech nedáváme nikomu nic zadarmo. Mým svěřencům chci vyjádřit obdiv za to, jak zvládají velice náročný program, který mají - liga, Středoevropská liga, reprezentace ČR a ostatní turnaje, které nás během sezóny čekají – a k tomu musí zvládat všechny školní povinnosti, jež jsou u nás absolutní prioritou. Kluci, díky, CESTA NAHORU JE PROKLATĚ TĚŽKÁ.“