BASKETBALOVÁ AKADEMIE
"Sny se mají žít, ne snít."
BA GRIZZLIES PLZEŇ z.s.
fb instagram yt
Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Z Pardubic jedeme s vítězstvím

Z Pardubic jedeme s vítězstvímV sobotu 20. října jsme opět vycestovali do Pardubic, kde jsme sehráli dvě velmi kvalitní utkání s celky, které se s největší pravděpodobností budou účastnit Mistrovství České republiky U13, a to s BC Vysočina a domácími BK Pardubice. Ve městě perníku je vždy k vidění špičkový mládežnický basketbal, a stejně tomu tak bylo i tentokrát. V prvním zápase jsme nastoupili proti BC Vysočina a koncovka tohoto zápasu zvedala všechny přítomné ze sedaček. V úvodu na nás soupeř doslova vlétl.  Agresivní obrana a důraz pod oběma koši nám způsobovaly nemalé komplikace a navíc nás hráči Vysočiny přehrávali ve hře 1 na 1 a tím se dostali do vedení až o čtrnáct bodů. Jenže - naši borci nic nevzdali, přitvrdili v obraně, omezili driblink, zlepšili přechod na útočnou polovinu a i v koncovce jsme přidali na důrazu, což vedlo k senzačnímu obratu a naší výhře o jediný koš, a to i přesto, že do posledního hracího období jsme nastupovali s mankem sedmi bodů. 

S domácími Pardubicemi jsme letos měli před tímto utkáním vyrovnanou bilanci jednoho vítězství a jedné prohry. Tentokrát jsme byli lepším týmem my a od úvodních minut jsme to potvrzovali. Jednalo se také o krásný vyrovnaný match se šťastným koncem pro nás. 

BC Vysočina - BA Grizzlies Plzeň 44:46

BK Pardubice - BA Grizzlies Plzeň 42:56

Z Pardubic jsme ještě společně cestovali na pražskou Folimanku zhlédnout naši nejvyšší mužskou soutěž, kde domácí USK Praha hostilo tým Brna. Utkání bylo velice vyrovnané a kluci si vezou domů další pěkný zážitek a motivaci do budoucna.

V náročném programu, který nás do konce roku čeká, se budou nyní naši borci připravovat na celky jako jsou: dosud neporažený tým mistr Polska MKS Grojec, BK Inter Bratislava (SVK), Šoproň Sportiskolla (HUN), Tigers Feldkirchen (AUT) a BMS Horlev (DEN), se kterými se utkáme na mezinárodním turnaji. Samozřejmě budeme pokračovat v zápasech s našimi předními celky. 

Hodnocení trenéra Forsta: "S výkony v obou zápasech jsem nadmíru spokojený. Hráči opět ukázali svůj charakter a týmovou sílu a touhu vítězit. Často kladu hráčům na srdce, že není umění hrát basketbal, když nám vše vychází a soupeřům odskakujeme, ale především v době, kdy se příliš nedaří a musí se tvrdě bojovat, a jak se říká, vítězství vydřít. Toto kluci splnili na výbornou, čehož si strašně moc cením. Celý tým zaslouží velikou pochvalu. Ale kluci, nyní opět najíždíme na velmi ostrý dril, je třeba se individuálně dále zlepšovat a neusnout na vavřínech."