BASKETBALOVÁ AKADEMIE
"Sny se mají žít, ne snít."
BA GRIZZLIES PLZEŇ z.s.
fb instagram yt
Drobečková navigace

Úvod > Novinky > ZE SVĚTOVÝCH HER 2019 PŘIVÁŽÍME SENZAČNÍ 5. MÍSTO

ZE SVĚTOVÝCH HER 2019 PŘIVÁŽÍME SENZAČNÍ 5. MÍSTODatum konání:
20.6.2019
Datum ukončení:
23.6.2019

United World Games 2019 v Klagenfurtu máme úspěšně za sebou. O průběhu celého turnaje jsme Vás živě informovali přímo z místa konání. Kdo sledoval průběh turnaje, tak ví, že se nám podařilo v celosvětové konkurenci vybojovat celkově páté místo. Je třeba podotknout, že se naši borci střetávali s protivníky o rok až dva roky staršími, jelikož jsme hráli o kategorii výše. Z 24 týmů celého světa jsme skončili nad naše očekávání.

Ve skupině jsme nepoznali hořkost porážky, postupně jsme přehráli rakouský Villach, holandský Geuzencollege a čínský Peking. Kluci podávali dobré výkony, nezalekli se starších soupeřů a všem ukazovali, že basketbal hrát umí.

Ve čtvrtfinále jsme narazili na pozdějšího suverénního vítěze celých UWG v kategorii U14, jednoho z nejlepších celků Evropy, srbský NOVI SAD, kde jsme neměli sebemenší šanci na úspěch. Ačkoli jasný favorit vládl po celou dobu zápasu, tak naši kluci srdnatě bojovali, nic nevypustili a zaslouží si za výkon velké ocenění. Proti takovému soupeři nehrajeme každý týden a dalo by se říci, že se jednalo pro nás o takový malý basketbalový svátek. Do budoucna ovšem máme v plánu se s družstvy takového formátu potkávat co nejčastěji a postupně se snažit těmto celkům výkonnostně přibližovat.

Vedení BA Grizzlies děkuje hráčům za stoprocentní reprezentaci našeho klubu, města Plzně a celého Plzeňského kraje na hřišti i mimo něj.

Trenér Václav Forst: „Hráči opět ukázali svůj charakter a v každém zápase proti silným celkům prodávali hodiny tvrdé dřiny v tělocvičně. Potěšitelné je, že šanci projevit se dostali všichni, a je třeba říct, že se jí chopili velmi statečně, o čemž ostatně hovoří samotný výsledek. Nemohu klukům skoro nic vytknout, jen je pochválit a poděkovat jim.

Teď máme dva dny volna a od středy do pátku čekají hráče náročné tréninky, ať se stihneme ještě do prázdnin co nejvíce zlepšit.

Na závěr děkuji celému realizačnímu týmu, všem rodičům, kteří nás podporovali, ať už přímo v Klagenfurtu nebo z domova, a celkově všem našim fanouškům. Osobně chci poděkovat mému asistentovi Marku Zahoutovi za jeho práci v Grizzlies celkově.“