BASKETBALOVÁ AKADEMIE
"Sny se mají žít, ne snít."
BA GRIZZLIES PLZEŇ z.s.
fb instagram yt
Drobečková navigace

Úvod > Novinky > United World Games 2019

United World Games 2019Největší sportovní akce mládeže nejen v Evropě, ale i na světě startuje již za necelé 4 dny v rakouském Klagenfurtu. Více než 10 000 mladých sportovců z více než 40 zemích celého světa se utká v 15 sportovních odvětvích o velmi cenné medaile a BA GRIZZLIES PLZEŇ (basketbal U14), jako jediný český tým, bude opět u toho.

  V loňském roce se nám podařil neuvěřitelný výsledek v podobě celkového vítězství v kategorii U12, kromě zlatých medailí a krásného poháru si kluci přivezli spoustu krásných zážitků a basketbalových zkušeností, které skvěle zúročili na MČR U13, kde vybojovali stříbrné medaile.

  Obhájit loňské prvenství bude pro nás opravdu těžký oříšek. V celosvětové konkurenci se totiž budeme potkávat s o rok až dva roky staršími soky. Naše kategorie U13 zde není, a tak jdeme o patro výše do kategorie U14. Podle slov trenéra se ale není čeho obávat, kluci pilně trénují a jsou zdravě natěšeni se doslova porvat s každým soupeřem o co nejlepší výsledek.

  Našimi soupeři ve skupině F budou postupně tito soupeři - v prvním zápase se utkáme s výběrem skoro domácího celku Hornets Villach, ve druhém utkání nás prověří holandský tým Geuzencollege Grizzlies 2. Následující den se postavíme tváří v tvář mistrovi Číny CLBA Peking. Jak je vidno, už jen postup ze skupiny by byl obrovským úspěchem…

  Nebudeme předbíhat, přímo z Klagenfurtu vás všechny budeme informovat o všech zápasech našich borců. nezapomeňte fandit alespoň na dálku nebo u obrazovek. Zápasy budou vysílány do celého světa z TV UWG.

  Trenér Václav Forst ke Světovým hrám 2019: "UWG jako takové jsou jedním obrovským zážitkem pro všechny přítomné -  hráče, trenéry, fanoušky a celou sportovní veřejnost. Je krásné vidět děti a mládež z různých koutů světa, jak soupeří mezi sebou na hřištích a hlavně navazují nová nezapomenutelná přátelství. Účast zde beru jako možnost posunout naše děti nejen po sportovní stránce, ale i v mnoha jiných směrech, což považuji za velmi důležité.

  Ambice na turnaj jsou jasně dané - ukázat světu, že i u nás se snažíme s dětmi dobře pracovat. Snažit se ze sebe vydat to nejlepší, bojovat do poslední vteřiny každého zápasu a vzorně reprezentovat náš klub, město Plzeň, Plzeňský kraj a celou naši republiku."