BASKETBALOVÁ AKADEMIE
"Sny se mají žít, ne snít."
BA GRIZZLIES PLZEŇ z.s.
fb instagram yt
Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Rozhovor s Tomášem Syrovátkou

Rozhovor s Tomášem SyrovátkouPřesně za 9 dní začíná největší sportovní událost roku v Evropě a možná i ve světě - United World Games 2019 v Klagenfurtu. Turnaje se účastní více než 10 000 mladých sportovců z více než 40 zemí světa a BA Grizzlies Plzeň u toho opět nebude chybět. Přinášíme rozhovor s jedním z našich hráčů, Tomášem Syrovátkou, nejen o světových hrách. 
 
1) Grizzlies funguje vlastně rok. Jsi jeden z hráčů, kteří jsou u nás od úplného začátku. Jak se Ti zde líbí? 

Tomáš: V Grizzlies se mi moc líbí. Myslím, že jsme s klukama skvělá parta. Kamarádím se se všemi úplně stejně. Když trénujeme dvakrát denně tak mezi tréninky chodím ke klukům z Plzně. A oni k nám zase jezdí o víkendech.

2) Přesto, že jste rok nehráli mistrovská utkání, postoupili jste v kvalifikaci na MČR a odtud jste přijeli se stříbrnými medailemi. Řekni nám stručně, jaká byla cesta k tomuto úžasnému výsledku.

Tomáš: Hodně jsme trénovali.  A taky hráli hodně přátelských zápas§ s kvalitními soupeři jako jsou Pardubice nebo České Budějovice. A to bylo hodně těžké, protože jsme většinou hráli místo tréninku, vraceli se pozdě večer a druhý den museli do školy. Hráli jsme i kvalitní turnaje třeba v Ostravě a Písku.

3) Protože jsou v Grizzlies jasně dané podmínky ohledně snahy ve škole, motivuje Tě nějak klub ve výsledcích ve škole?
Tomáš: Musíme pravidelně nosit trenérovi ukazovat svoje známky a kdo je má špatné, nemůže jet třeba na turnaj. Proto se snažím každou špatnou známku hned opravit, než je trenér bude kontrolovat. (smích)
4) Teď vás čeká absolutní vrchol sezóny v podobě účasti na Světových hrách v Klagenfurtu. Loni se vám podařil fenomenální výsledek v podobě vítězství ve vaší kategorii. Letos se ale musíte poprat s tím, že budete hrát s o rok staršími borci, což určitě nebude nic lehkého. Těšíš se na turnaj a s jakými pocity společně s týmem odjíždíte?
Tomáš: Minule to bylo skvělé, porazili jsme týmy z Ameriky i Číny a celý turnaj vyhráli. Peking máme nalosován i letos už ve skupině. Asi bude těžký porazit o rok starší kluky, ale my se nebojíme. A medaile měli loni moc pěkné a tak je chceme zase.
 
Děkujeme Tomášovi za rozhovor. Bližší informace o turnaji nabídneme v příštím týdnu před odjezdem.